Polietilen Süngerler

 

Polietilen, çok çeşitli ürünlerde kullanılan bir termoplastiktir. Yarıgeçirgen, yumuşatılabilen ve oldukça dayanıklı bir polimer olmakla beraber düşük maliyeti ve yüksek direnç özelliği sayesinde sanayide çok tercih edilen bir üründür.

       
   

Polietilen yoğunluk ve kimyasal özellikleri baz alınarak çeşitli kategorilerde sınıflanır. Mekanik özellikleri,moleküler ağırlığı, kristal yapısı ve dallanma tipine bağlıdır. Özellikleri tiplere göre değişiklik gösterse de; dış ortam koşulları ve neme karşı iyi direnç, esneklik, zayıf mekaniksel kuvvet ve üstün kimyasal direnç genel özellikleri olarak sayılabilir. Yalıtkan tabakalar, paketleme, elektrik panoları, ses ve ısı yalıtımı, otomotiv sanayi ve Ambalaj  malzemesi gibi çok yaygın bir kullanım alanı mevcuttur.

 

 

Kalınlıkları 0.80mm.'den 100mm.'ye  kadar, çapraz bağlı olanlar 2mm.'den 10mm.'ye kadardır. Genişlik 100mm. Olup müştrilerimizin ihtiyaçlarına göre plaka veya rulo şeklinde temin edilmesi mümkündür. Her renk olabilir, ancak çapraz bağlılarda (fiziksel polietilen) koyu gri veya beyazdır. Dansite 30-200 kg/m3 ve Isı Dayanımı -30°C ila +80°C dir