EPDM Süngerler

 

Esas olarak kauçuk sünger olup, NR, EPDM, CR, NBR, SBR veya bunların karışımı şeklinde polimer esaslıdırlar. EPDM ayrıca başlıca ticari kauçuklardan biridir. İyi bir sıcaklık performansı olan EPDM, kopmaya karşı dirençlidir ve asitlerin, alkalilerin, alkollerin, oksitlenen kimyasalların bir çok türüne karşı kimyasal dirence sahiptir.

Isıya, oksidasyona, ozona ve hava yaşlanmalarına karşı mükemmel dayanımları bu kauçukların otomotiv, yapı ve mekanik parça imalatında ideal bir madde haline getirmiştir. EPDM cam ve kapı fitillerinde, elektrik panolarında vs kullanılır.

 

 

 

 

Kullanım alanlarına göre farklı cins ve özellikteki kapalı ve açık gözenekli EPDM süngerler, bu kullanım alanlarına göre uygun bir yapışkanla desteklenerek üretilebilirler.

 

Kapalı Hücre EPDM

RENK

Gri,siyah,bej

DANSİTE

60-300 kg/m3

ISI DAYANIMI

-40°C ila +120° C

KALINLIK

2-30 mm

 

Yüksek verimlilik ve dayanıklılık özellikleri ile EPDM süngerler sanayinin hemen hemen her alanında müşterilerimizin taleplerini karşılamaktadır. Pres makinalarımızda kalıplar ile istenilen en ve boylarda talep edilen özelliklerde üretim söz konusudur. Tek tarafı ve çift tarafı yapışkanlı, yapışkansız olarak şekilli kesim yapılabilmektedir.

 

İthal ettiğimiz EPDM sünger malzemenin içinde NBR mevcut olup yağ ve greslere dayanıklıdır.